ارزش سهام شرکت های بیمه
2,499البرز
5,380دی
1,810آسیا
49,800پاسارگاد
4,100میهن
12,880اتکای ایرانیان
974دانا
2,160معلم
11,730سامان
4,579ما
3,545پارسيان
3,971كوثر
1,489حكمت صبا
4,663آرمان
1,247ملت
10,870حافظ
2,346سينا
1,873نوين
2,534زندگي خاورميانه
2,060رازي
5,520تجارت نو
4,038زندگي باران
3,663كارآفرين
2,900سرمد
500اتكايي سامان
500زندگي باران
500تجارت نو
1,000تعاون
بیمه عمر و سرمایه گذاری
بیمه عمر و سرمایه گذاری

میل انسان به آرامش و تلاش توأمان وی به طی مسیر زندگی در بستر امنیت ، تلاشی است قابل تأمل

بیمه عمروسرمایه گذاری
- آرامش خیال امروز
- رفاه زمان بازنشستگی
- تأمین پشتوانه مالی بازماندگان


بیمه های عمروسرمایه گذاری یا تأمین آتیه یکی از پر طرفدارترین بیمه های عمر در جهان هستند و در کشورهای پیشرفته جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده اند.
با توجه به تنوع پوششهای این نوع از بیمه نامه ها و قدرت سرمایه گذاری در آن ، هر فرد میتواند آرامش خاطری برای تامین آینده خود و بستگانش فراهم سازد.


معرفی طرح :
در این بیمه نامه بیمه گذاران با پرداخت مبلغی به انتخاب خود تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آتیه امکان برخورداری از پوشش بیمه عمر در مقابل خطر فوت را نیز در صورتیکه بیمه شده هم باشند ، خواهند داشت.
شرکتهای بیمه گر با دریافت مبالغ حق بیمه ، اولا بیمه شده را در مقابل خطر فوت بیمه می کنند و ثانیا با جمع آوری و انباشت بخشی از وجوه پرداختی بیمه گذار در یک اندوخته سرمایه گذاری ، که میتواند ذخیره ای با هدف تامین دوران بازنشستگی یا سایر مقاصد مالی فرد در آینده باشد ، قرار میدهند.


شرایط ویژه بیمه عمر 

شرایط سنی بیمه شده : از بدو تولد تا 70 سالگی بیمه عمر صادر می شود.

مدت بیمه : هر فرد حداقل به مدت 5 سال و حداکثر 30 سال میتواند تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرد.

حق بیمه و روشهای پرداخت آن : در بیمه عمر حق بیمه ثابتی وجود ندارد و هر شخص میتواند با توجه به شرایط مالی خود ، مبلغی را به عنوان حق بیمه انتخاب کند و به صورت یکجا و یا اقساطی ( ماهانه ، سه ماهه ، شش ماهه و یکساله ) پرداخت نماید.

پوششها و تعهدات بیمه نامه

1- پوشش فوت طبیعی : بیمه شده ها با پرداخت اولین قسط از بیمه نامه خود مشمول این پوشش می شوند و با انتخاب ، یک سرمایه پایه فوت فراهم می شود که قابلیت افزایش را در سالهای آینده خواهد داشت و تنها در صورت فوت بیمه شده در مدت بیمه نامه به بازماندگان پرداخت می گردد و از این طریق ، دیگر نگران آینده ی خود در صورت بروز فوت ، نخواهند بود.

2- پوشش فوت بر اثر حادثه : شخص بیمه شده میتواند سرمایه ای تا  1 ، 2 و یا 3 برابر سرمایه فوت خود را به عنوان پوشش فوت بر اثر حادثه انتخاب کند. در صورت اخذ این پوشش امکان انتخاب پوششهای ذیل برای بیمه شده فراهم میشود.

الف- پوشش نقص عضو یا از کارافتادگی دائم ( کلی و جزئی) : درصورت بروز نقص عضو یا از کارافتادگی بر اثر حادثه برای بیمه شده امکان دریافت خسارت برای بیمه گذار وجود دارد.

ب- پوشش هزینه پزشکی: در بسیاری از بیمه های عمر ، هزینه های پزشکی ناشی از حادثه به بیمه شده پرداخت خواهد شد که معمولا یک سقف حداکثری دارد.

ج- بسته تکمیلی خطرات اضافی حادثی : این بسته شامل پوشش خطرات اضافی ناشی از زلزله ، سیل ، آتشفشان ، هدایت موتورسیکلت و ورزشهای رزمی یا حرفه ای است.


3- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه : در صورت از کارافتادگی کامل و دائم بیمه گذار/بیمه شده ( حسب مورد ) طبق شرایط مندرج در بیمه نامه ، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه معاف می گردد.

الف- پوشش مستمری بیکاری در صورت از کارافتادگی کامل و دائم : در صورت بروز بیماری یا حادثه که منجر به از کارافتادگی کامل و دائم بیمه شده گردد ، بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف و در صورت اخذ این پوشش می تواند تا 3 برابر حق بیمه پرداختی خود به عنوان مستمری از کارافتادگی از بیمه گر دریافت نماید.


4- پوشش بیماریهای خاص : این پوشش با هدف حمایت از بیمه شده و کمک به مدیریت مطلوب فرآیند معالجات طبی در دوران ابتلا به هر یک از بیماریهای خاص تحت پوشش و تامین بخشی از بار مالی هزینه های تحمیلی به خانواده در دوران سخت بیماری طراحی شده است.
منظور از بیماریهای خاص ، سرطان ، سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن است که البته لازم بذکر است برخی از شرکتهای بیمه اقدام به افزودن تعداد بیماریهای تحت پوشش نموده اند.


انعطاف پذیری :
بیمه گذار میتواند تمامی شرایط موجود در بیمه نامه خود را بجز شخص بیمه شده با ارائه درخواست کتبی به شرکت بیمه گر، تغییر دهد.


نرخ سود علی الحساب :

این نرخ بر اساس آیین نامه 68/2 شورایعالی بیمه بابت بیمه نامه های صادره برای
 2 سال اول بیمه ای 16% 
2 سال دوم بیمه ای 13%
و مازاد بر 4 سال 10% می باشد.


بازخرید :
 اگر بیمه گذار نخواهد یا نتواند حق بیمه باقیمانده قرارداد را بپردازد و قصد عدم ادامه بیمه نامه را داشته باشد میتواند بیمه نامه خود را بازخرید نماید که اندوخته بیمه نامه به وی مسترد می گردد.

دریافت وام :
یکی از مزایای بیمه عمر ، امکان دریافت وام از اندوخته بیمه نامه است. به این معنی که بیمه گذار میتواند بدون نیاز به تشریفات اداری ، ضامن یا وثیقه حداکثر تا 90 درصد اندوخته خود را بصورت وام دریافت کند در این حالت نیازی به بازخرید کردن بیمه عمر نیست و پوششهای این بیمه نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
امکان دریافت وام از بیمه عمر ، پس از گذشت 6 ماه تا 2 سال ( متغیر در شرکتهای بیمه ) وجود دارد و نرخ سود این وام ، حداکثر 4% بیشتر از سود تضمینی متعلق به بیمه نامه عمر است.

برداشت بلاعوض از اندوخته :
پس از گذشت 6 ماه تا 2 سال ( متغیر در شرکتهای بیمه ) امکان برداشت بلاعوض از محل اندوخته بیمه نامه حداکثر تا 90% ارزش بازخرید وجود دارد.

واریز متفرقه:
در بیمه عمر امکان پرداخت وجوه مازاد بر حق بیمه به اندوخته بیمه نامه جهت افزایش ذخیره بیمه نامه وجود دارد.


معافیت های مالیاتی :
1- سرمایه بیمه نامه در صورت فوت و حیات بیمه شده معاف از مالیات است.
2- حق بیمه عمر جزء هزینه های پذیرفته شده از نظر مالیاتی بوده و این موضوع برای بیمه گذارانی که شخصیت حقوقی دارند ، قابل اهمیت می باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کارگزاری رسمی بیمه ایساتیس پویا می باشد© طراحی و پیاده سازی: خدمات وب پرشین مدیا